Ile kosztuje strona internetowa?

No Comments

Pomimo faktu, że założenie własnej witryny lub bloga WordPress jest jednym z najtańszych sposobów na stworzenie własnej witryny, trudno dokładnie określić, ile kosztuje wykonanie witryny na WordPress.

Mimo że samo oprogramowanie WordPress jest w rzeczywistości darmowe, istnieje wiele innych kosztów, o których należy pamiętać, rozważając budżet przeznaczony na stworzenie witryny. Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć, ile powinna kosztować witryna WordPress, przyjrzymy się bardziej szczegółowo niektórym z tych wydatków. Obejmuje to rejestrację nazwy domeny, opłaty za hosting, motywy, kopie zapasowe i inne dodatki oraz przede wszystkim koszty wykonania samej strony, które są zależne od poziomu skomplikowania oraz czasu przeznaczonego na jej wykonanie.

Ile kosztuje oprogramowanie WordPress?

Jak już wspomniano, oprogramowanie WordPress, które można pobrać ze strony WordPress.org, jest całkowicie bezpłatne. Sam w sobie WordPress jest potężny i można go również bardzo dobrze dostosować do swoich potrzeb, dzięki czemu można zmienić prawie wszystko w jego wyglądzie i sposobie działania, za pomocą motywów i wtyczek. Wiele z nich jest dostępnych za darmo, ale jeszcze większa część z nich (tych naprawdę funkcjonalnych) kosztuje jednorazową lub abonamentową opłatę. Jeśli jednak chodzi o szkielet witryny lub bloga to WordPress jest bezpłatny. To świetna wiadomość dla małych firm, osób prywatnych lub blogerów, którzy chcą zaznaczyć swoją obecność w Internecie.

Ile kosztuje nazwa domeny?

Nazwa domeny jest używana jako adres Twojej witryny. Ludzie wpisują ją w wyszukiwarkę, aby znaleźć Twoją witrynę. Może być ona zakończona na .com, .pl lub inny rodzaj nazwy domeny, którą jest swego rodzaju Twoim domem w sieci. Chociaż można pominąć ten krok (a także następny), konfigurując witrynę jako darmowy blog na WordPress.com, praktycznie każda profesjonalna witryna internetowa ma własną nazwę domeny i własną witrynę. Ty i Twój blog lub firma będziecie traktowani o wiele poważniej i łatwiej będziecie odwiedzającym znaleźć, jeśli kupicie nazwę domeny. Ceny domen za pierwszy rok są jednak bardzo niskie, więc to nie duży wydatek.

Ile kosztuje hosting na WordPress?

Następnym krokiem, jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie „ile powinna mnie kosztować witryna WordPress?”, Jest określenie wymagań dotyczących hostingu. Jeśli starasz się, aby Twoja witryna WordPress była minimalna, hosting najprawdopodobniej będzie najcenniejszą częścią twojej listy zakupów. Chociaż istnieje mnóstwo opcji dla typu hostingu, którego możesz użyć, współdzielony hosting na poziomie podstawowym jest odpowiedni dla blogerów i firm potrzebujących małej strony. Ten rodzaj hostingu oznacza, że Twoja witryna będzie funkcjonować na serwerze współdzielonym przez wiele innych witryn. Jeśli oczekujesz ogromnego wzrostu ruchu lub potrzebujesz zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, można, zamiast tego wybrać dedykowany hosting, w którym Twoja witryna jest jedyną na serwerze. Cena hostingu waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Ile kosztuje motyw WordPress?

Motyw WordPress może bardzo pomóc lub zniszczyć witrynę. W końcu to on ostatecznie decyduje o tym, jak prezentuje się blog lub strona firmowa. Istnieje wiele różnych funkcji, które może mieć motyw WordPress, ale jedną z najważniejszych rzeczy, których należy szukać, jest motyw z responsywnym wyglądem. Oznacza to, że Twój blog WordPress będzie wyglądał tak samo dobrze na małych ekranach urządzeń mobilnych, jak i na większych. Niektóre motywy WordPress są bezpłatne. Z kilkoma wyjątkami, te motywy będą działać w mgnieniu oka, ale zazwyczaj są dość proste, niezbyt konfigurowalne i oferują niewielkie lub brak wsparcia dla użytkowników. Płatne motywy, które prawie zawsze mają wyższą jakość i są w pełni wyposażone, mogą kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Jakie inne koszty może mieć strona WordPress?

W zależności od konkretnej potrzebnej funkcjonalności odpowiedź na to pytanie może być bardzo trudna. Dostępne są tysiące wtyczek, które zmieniają sposób działania podstawowego oprogramowania WordPress. Wiele jest darmowych, ale pełniejsze funkcje wtyczek lub te, które robią coś naprawdę wyjątkowego, ponownie mogą wahać się w cenie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Największym kosztem jest jednak coś zdecydowanie innego. Mowa tutaj o samym wykonaniu, a właściwie czasie, który muszą poświęcić profesjonalni programiści na wykonanie doskonale funkcjonującej witryny internetowej.

Koszt wykonania strony na WordPress

Bardzo ciężko podać cenę wykonania strony na WordPress, ponieważ w dużej mierze zależy to od klientów, a nie od wykonawców. Poza wydatkami na wymienione wcześniej podstawy oraz dodatki do strony trzeba doliczyć koszty czasu oraz wiedzy agencji lub programisty, którzy zajmują się stworzeniem strony internetowej. Dostosowują ją oni do potrzeb klienta oraz do początkowego planu. Zazwyczaj pracę nad jedną stroną wykonuje zespół złożony z kilku specjalistów. Najważniejszą rolę odgrywają jednak programiści oraz graficy. Często do strony konieczne jest również skorzystanie z usług copywriterów lub copywritera pracującego wewnątrz zespołu. Na cenę ostatecznego wykonania firmy wpływa również to, czy klient jasno sprecyzuje woje oczekiwania. Dodatkową pomocą i ułatwieniem dla agencji jest przekazanie materiałów, które powinny zostać umieszczone na stronie. Obejmuje to przede wszystkim treść oraz zdjęcia. Nie muszą być one obrobione, ponieważ tym mogą zająć się profesjonalni graficy oraz edytorzy.

Wykonanie strony internetowej może trwać od kilku dni do nawet kilku tygodni. Wszystko zależy od tego, jak skomplikowany jest projekt. Pierwszym etapem jest przeprowadzenie konsultacji pomiędzy wykonawcami oraz klientem. Następnie programiści krok po kroku tworzą kolejne elementy witryny internetowej. Zastosowanie zaawansowanych wtyczek, motywów oraz opcji może wiązać się z większym kosztem spowodowanym ceną oprogramowań oraz koniecznością spędzenia dodatkowej ilości czasu. Czy można podać dokładną cenę? Przed skontaktowaniem się z programistami niestety nie. Można jednak założyć, że w większości przypadków można się zmieścić w cenie pomiędzy 500 a 5000 złotych.

Aktualności

Dowiedz się więcej na temat promocji oraz sprawdź co dzieje się w świecie SEO!

Poproś o bezpłatną wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, które pomagają stronom internetowym znacząco zwiększyć wyniki bezpłatnych wyników wyszukiwania. Pracujemy nad osiągnięciem najwyższych pozycji w rankingu, nawet jeśli chodzi o wysoce konkurencyjne słowa kluczowe.

Sprawdź także nasze inne wpisy

Wszystkie wpisy