Agencja Marketingowa

No Comments

Czym zajmuje się agencja marketingowa?

Agencja marketingowa to firma specjalizująca się w badaniach rynku i opracowywaniu rozwiązań zwiększających sprzedaż. Może analizować rynek na etapie opracowywania produktów i usług oraz informować, kiedy i w jakim segmencie odbiorców należy się skoncentrować na długo przed wprowadzeniem nowych produktów i usług. Koncentrując sprzedaż na najszerszym, ale właściwym segmencie rynku, agencja marketingu online może dać danej marce najlepszą szansę na sukces po wprowadzeniu na rynek.

Marketing cyfrowy polega na wykorzystaniu różnych kanałów cyfrowych w celu promocji. Nie oznacza to, że praca agencji marketingu cyfrowego odbywa się tylko w Internecie. Obecnie istnieje tendencja do integracji promocji online w środowisku offline. Na przykład zastosowanie tradycyjnych metod reklamowych w celu przyciągnięcia docelowych odbiorców do wirtualnego świata.

agencja marketingowa
Działania marketingowe potrzebują dużo czasu… i kawy

Co to jest marketing internetowy?

Marketing internetowy to praktyczne wykorzystanie narzędzi marketingowych w Internecie. Internetowe agencje marketingowe stosują różne metody promocji, aby uzyskać maksymalną reakcję konsumentów w przestrzeni online. W tej chwili promocja towarów i usług w Internecie jest najskuteczniejszym narzędziem marketingu biznesowego. Firma lub marka może bezpośrednio skontaktować się z grupą docelową, zmniejszając koszty kampanii reklamowych.

„W komunikacji najważniejsze to usłyszeć to, co nie zostało powiedziane”Peter Drucker

Internet zapewnia wiele informacji o konkurentach, a także o ofertach danej marki. Doświadczona agencja marketingowa online może graficznie wykorzystać te skumulowane dane, aby zapewnić marce aktualne trendy i prognozy dotyczące skutecznego dotarcia do klientów. Internetowa agencja marketingowa może również skierować firmę w dobrym kierunku, aby ulepszyć oferowane produkty i usługi przez markę, aby lepiej reagować na zmieniające się trendy rynkowe.

Monitorujemy trendy i określamy nowe kierunki

W sprawie, jakich usług można skontaktować się z agencją marketingową?

Agencja marketingowa zajmuje się:

 • Prowadzeniem badań (analiza rynku, konsumentów, marki, konkurentów itp.)
 • Tworzeniem stron internetowych – witryna pozwala na opracowanie strony docelowej, która zapewni korzyści firmie
 • Promocją z wykorzystaniem różnych kanałów (marketing w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych)
 • Brandingiem i designem (rozwój i pozycjonowanie wizerunku firmy, tworzenie kreacji reklamowych i banerów)
 • Wprowadzeniem na rynek nowego produktu lub usługi
 • Promocją sprzedaży
 • Marketing treści działa w sieciach społecznościowych i e-mail marketingu
 • Marketing sprzedaży to śledzenie wyników sprzedaży w firmie.

Agencja marketingowa opracowuje kompleksowy system marketingowy, który pomoże danej firmie osiągnąć maksymalną wydajność dzięki połączeniu narzędzi strategii marketingowej. Badania i pozycjonowanie w oparciu o zebrane informacje i opracowane pozycjonowanie. Tworzona jest skuteczna strategia promocji w kanałach komunikacji.  Agencja marketingowa oferuje outsourcing marketingowy, który pozwala klientowi zrezygnować z utworzenia własnego działu marketingu i obniżyć koszty promocji.

Kompleksowa usługa marketingowa daje wyraźne efekty 🙂

Strategia marketingowa

 • Długoterminowe planowanie rozwoju marki i produktu. Określenie najbardziej opłacalnych kanałów promocji i zaprojektowanie systemu marketingowego. Jak jest to robione?Badania i pozycjonowanie – gromadzone są dane na temat konkurencji, docelowych odbiorców i firmy w celu opracowania strategii marketingowej. Agencja marketingowa tworzy koncepcję postrzegania danego produktu, który ma zostać przekazany odbiorcom. Następuje ustalanie celów marketingowych, określanie obiecujących odbiorców docelowych, określanie przewagi konkurencyjnej i pozycjonowanie firmy, określanie narzędzi do promocji firmy na rynku.
 • Przygotowanie programów realizacji strategii marketingowej: decyzje dotyczące niezbędnych działań dotyczących produktu, ceny, przygotowanie programów do kampanii reklamowych i promocji.
 • Badania konkurentów polegają na znalezieniu mocnych i słabych strony marek konkurencji, ocenie ich działań marketingowych. Na podstawie badań wiadomo, które nisze na rynku kształtują pozycję marki. Działania agencji marketingowej polegają na znalezieniu i wzmacnianiu zalet produktu. Ponadto określana jest pozycja konkurentów w umysłach docelowych odbiorców. Po analizie ich strategii marketingowych, oceniane są ich mocne i słabe strony.
agencja marketingowa
Często pracujemy po godzinach 🙂

Dlaczego warto korzystać z usług agencji marketingowej?

Każda marka chce mieć przewagę nad konkurencją. Jednak korzystanie z tych nowych narzędzi internetowych nie jest tak bardzo zaletą, jak koniecznością w nowoczesnym środowisku biznesowym. Kiedy każdy konkurent w danej branży korzysta z tych samych narzędzi, aby zwiększyć swój udział w rynku, staje się tak niezbędny jak strona internetowa, aby marka stała się znanym prawowitym konkurentem na rynku, dlatego wykwalifikowana agencja marketingowa wchodzi do sieci.

“W świecie, który zmienia się tak szybko jedynym pewnym sposobem na porażke jest unikanie ryzyka”Mark Zuckerberg

O dzisiejszym sukcesie na rynku decyduje profesjonalne podejście, poparte przejrzystymi strategiami i dokładnymi obliczeniami. Zbudowanie skutecznego, rzeczywistego i co najważniejsze, zyskownego systemu procesów biznesowych w celu zaspokojenia potrzeb klientów jest głównym zadaniem specjalistów w agencji marketingowej.

” Wzrastasz dzięki wykorzystaniu swoich mocnych stron, a nie oswajaniu słabości “ Alan Weiss

Świat marketingu zmienia się tak szybko, jak sam rynek. Klasyczne narzędzia i standardowe techniki opisane w podręcznikach marketingowych przestały działać. Dlatego tak ważne jest obliczanie każdego kroku, ważenie każdej decyzji, ponieważ błędy są kosztowne. Mając plan działania, znacznie łatwiej jest konkurować i osiągać cele, bez względu na to, jakie mogą być, a rolą marketingu jest ułatwienie firmie konkurowania z nim.

Dobra kawa i pełne skupienie.

  Prawdopodobnie każdy przedsiębiorca, planując promowanie firmy, zadaje sobie pytanie: jak wybrać agencję marketingową? I nie jest to zaskakujące. Rynek reklamowy jest pełen różnego rodzaju ofert. Jeśli ktoś zajmuje się handlem elektronicznym i planuje rozwinąć działalność, potrzebuje strategii marketingowej dostosowanej do tego, a także agencji, która opracuje i wdroży ją.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze agencji marketingowej – wskazówki?

1. Jakie usługi oferowane są przez agencję marketingową?

  Najpopularniejsze działania marketingowe to: pozycjonowanie i optymalizacja SEO, PPC (reklamy – Instagram, Facebook, YouTube), prowadzenie profili w Social Media oraz Content Marketing (np. prowadzenia blogów firmowych). Warto poznać zakres usług oferowanych przez agencję marketingową, aby sprawdzić, czy odpowiadają one temu, czego się poszukuje. Jest to istotne nie tylko dla obecnych potrzeb, ale również dla przyszłego kierunku rozwoju swojej firmy. Lepiej współpracować z jedną agencją, której będzie można zlecić następne zadania, bez wprowadzania kolejnej i rozpoczyna wszystkiego od nowa. Będzie to rozwiązanie ekonomiczne a uzyskiwane wyniki będą efektywniejsze ze względu na efekt kontynuacji. Zintegrowane podejście działa lepiej i daje więcej wyników.

2. Wizytówką agencji marketingowej jest jej portfolio

  Nie można opierać się tylko na tym czynniku, ale warto dowiedzieć się, jakie projekty agencja realizowała i z jakimi firmami pracowała. Można skontaktować się z poprzednimi zleceniodawcami i zapoznać się z ich opinią na temat współpracy z agencją. Trzeba pamiętać, że najważniejsza jest, jakość współpracy, a nie tylko marka.

3. Pytanie i analizowanie odpowiedzi przedstawiciela agenci marketingowej

  Wybierając agencję marketingową warto zwrócić uwagę na to, jak będzie przebiegała współpraca, jest to istotne, gdy odbywa się ona w dużej mierze online. Istotne są również konsultacje, możliwość uczestniczenia zleceniodawcy w podejmowanych działaniach agencji. W czasie rozmowy, trzeba zwrócić uwagę, czy przedstawiciel agencji uważnie słucha, czy jest zainteresowany, celami projektu, dotychczasowymi działaniami danej firmy. A także czy jest w stanie dokonać oceny oczekiwań, pomysłów i dopasować do nich odpowiednie propozycje współpracy. Wbrew pozorom, negowanie pomysłów zleceniodawcy może przynieść jego firmie korzyści, wskazanie lepszych rozwiązań to dobry znak.

4. Doświadczenie na rynku usług marketingowych

  Planując współpracę z agencją marketingową trzeba zastanowić się, czy ważna jest jej specjalizacja w danej branży. Bywają zleceniodawcy, którzy nie podejmą współpracy z agencją, która działa na rzecz ich konkurentów, ale są też tacy, którzy właśnie poszukują agencji, która obsługuje ich rywali. Takim przykładem jest specjalizacja w handlu elektronicznym, w którym znajomość narzędzi, dynamiki branży, komunikacji jest niezwykle cenna. Ponadto ważny jest okres współpracy z innymi firmami, to wiele mówi o danej agencji marketingowej.

5. Rekomendacje

  Poszukując agencji marketingowej z pełnym zakresem usług, która będzie budowała całą sprzedaż, można poprosić ją o rekomendacje od firm, z którymi współpracuje lub współpracowała. Będzie to świadome działanie, które ukaże agencję w prawdziwym świetle i stanie się podstawą zbudowania wzajemnego zaufania.

6. Marketingowe agencje outsourcingowe

  Świadczenie usług zewnętrznych oznacza, że współpraca będzie odbywać się z profesjonalnymi specjalistami w swojej dziedzinie bez angażowania swojego personelu. Ta metoda pozwala znacznie obniżyć koszty marketingu, zasadniczo uzyskując usługi całego działu marketingu w cenie jednego specjalisty w pełnym wymiarze godzin.

Korzyści z korzystania z agencji marketingowej

  Agencja marketingowa ma bogate doświadczenie w mobilizowaniu kreatywnych zasobów i zarządzaniu nimi w celu rozwiązywania różnych konkretnych problemów. Agencje starają się przyciągnąć dobrych kreatywnych pracowników, którzy chętnie korzystają z okazji, aby zrealizować swój potencjał twórczy przy realizacji zamówień różnych klientów. Pracownicy agencji są na bieżąco z nowościami w tej dziedzinie, dzięki czemu wykorzystują oryginalne sposoby promocji w sieci.

  Prawie zawsze agencje marketingowe kupują usługi medialne po niższej cenie niż ktokolwiek inny. Jest to po prostu konsekwencja faktu, że kupują oni więcej usług medialnych dla większej liczby klientów. Częściej wchodzą na ten rynek i szybciej niż ich klienci nawiązują kontakty z właściwymi ludźmi. Zdają sobie sprawę z możliwości mediów reklamowych i ich poziomu dostępności, a co do zasady mają większą siłę przebicia, co pozwala im skuteczniej negocjować i obniżać ceny.

  Ponadto agencje są w stanie dotrzymać terminów i wiedzą, jak znaleźć najlepszych i najtańszych dostawców w najkrótszym czasie. Z reguły radzą sobie całkiem dobrze z zadaniami produkcyjnymi.

  Przedsiębiorcy, którzy korzystają z usług agencji marketingowych zajmujących się brandingiem, uzyskują wiele korzyści. Zlecają firmie zewnętrznej wykonanie wszystkich działań nastawionych na budowanie wizerunku ich firmy. Jest to dużą oszczędność czasu, który można poświęcić na rozwój swojego biznesu. Agencja marketingowa stawia na konkretną strategię i realizuje ją zgodnie z potrzebami klienta.

  Agencja marketingowa świadcząc usługi dla klienta wykorzystuje pozycjonowanie, reklamy Google AdWords, content marketing, media społecznościowe, marketing szeptany, które zbudują markę. Ponadto e-mail marketing, który doskonale działa na osoby, które były już klientami danej firmy. Media społecznościowe to obecnie ważny element marketingu, który profesjonaliści potrafią wykorzystać na korzyść swojego klienta.

Dlaczego warto wybrać agencję marketingową z pełnym zakresem usług?

  Dużą zaletą agencji marketingowej działającej z pełnym zakresem usług jest to, że zapewnia usługi kompleksowe. Agencja planuje wszystko w najdrobniejszych szczegółach: strategię marketingową, przygotowuje materiały, przeprowadza wszystkie niezbędne promocje, generuje kreatywne rozwiązania. Wszystkie prace marketingowe mogą być przypisane do jednego specjalisty. Jest to wygodne, ponieważ podejmowane działania będą zrównoważone między sobą i nie będą miały różnych skutków dla docelowych odbiorców.

  Opracowuje długoterminową strategię dla przedsiębiorstwa, poszukuje skutecznych sposobów dystrybucji reklamy. Zintegrowane opracowywanie produktu reklamowego z wykorzystaniem strategii marketingowych i kreatywnych pomysłów, które rozwiązują problemy związane z pozyskiwaniem nowych klientów. Ponadto należy do niej:

 • Projektowanie logo, znaków towarowych firmy, nazewnictwa
 • Tworzenie tekstów reklamowych, haseł stymulujących uwagę konsumentów
 • Realizacja kampanii reklamowej w mediach (media, telewizja, banery itp.) W ten sposób zapewnione jest maksymalne zaangażowanie mediów w sprzedaż produktów promocyjnych
 • Ważne jest tutaj tworzenie ruchu wokół projektu, aby stymulować napływ nowej grupy docelowej
 • Analiza marketingowa, wyszukiwanie i wdrażanie skutecznej strategii reklamowej podczas umieszczania gotowego produktu w kanałach medialnych i mediach
 • Dobra agencja marketingowa przyjmuje wielostronne zintegrowane podejście do celu, może wpływać na preferencje konsumentów i gwarantować sukces biznesowy.

  Agencja marketingowa z pełnym zakresem usług pozwalają markom, właścicielom firm otrzymywać skuteczną promocję towarów i usług, przyciągać nowych klientów, wzmacniać wizerunek przedsiębiorstwa, dzięki kompleksowemu podejściu agencji do tworzenia skutecznej kampanii reklamowej i jej dalszej realizacji wśród wielu kanałów komunikacji.

Aktualności

Dowiedz się więcej na temat promocji oraz sprawdź co dzieje się w świecie SEO!

Poproś o bezpłatną wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, które pomagają stronom internetowym znacząco zwiększyć wyniki bezpłatnych wyników wyszukiwania. Pracujemy nad osiągnięciem najwyższych pozycji w rankingu, nawet jeśli chodzi o wysoce konkurencyjne słowa kluczowe.

Sprawdź także nasze inne wpisy

Wszystkie wpisy